Назва проекту: «Шкільний булінг: причини, наслідки, шляхи подолання»
Автори: Учні 10-11 кл
. Координатори: Єрмолаєва Я.Є., Харитонюк Г.С.
Учасники: учні КЗ «Корніївська ЗОШ І-ІІІ ступенів»
Тип проекту: соціальний, довготривалий
Актуальність: Булінг – форма насильства у вигляді цькування, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичної розправи. Цькування дітей з боку однолітків сьогодні одна з найбільш поширених проблем освітніх організацій, яка істотно збільшує ризик суїциду серед підлітків, призводить до ескалації агресії і насильства в колективі, зниження успішності, емоційних і невротичних проблем. Пошук дієвих шляхів у подоланні явища шкільного булінгу є актуальною проблемою сьогодення. Наразі все більше уваги приділяється створенню безпечного освітнього середовища, розробляються та приймаються Кодекси безпечного освітнього середовища, що передбачає в тому числі й навчання школярів, батьків, працівників закладів освіти правилам безпечної поведінки особистості, формування навичок уникнення потенційних ризиків і небезпек, а також навичок подолання труднощів у власному житті. З огляду на вищезазначене вважаємо актуальним питання пошуку ефективних форм просвітницької роботи, що сприятимуть втіленню в життя ідей «безпечної школи».
Мета проекту: створення дієвого механізму, спрямованого на висвітлення особливостей явища булінгу в шкільному колективі, актуалізацію проблеми та формування негативного ставлення до булінгу.
Завдання проекту: вивчення рівня обізнаності учнів щодо явища булінгу та його проявів у колективі; навчання дітей конструктивним формам спілкування, усвідомлення і прийняття відмінностей; розвиток адекватного рівня самооцінки й самоконтролю; створення циклу заходів для учнів з питань попередження знущання над однолітками, небезпек у мережі Інтернет тощо; підвищення рівня обізнаності учнів щодо явища шкільного булінгу та формування стійкого негативного ставлення до нього, а також озброєння школярів навичками запобігання цьому явищу. 1 Підготовчий Мотивація, цілепокладання проекту Створення дієвого механізму, спрямованого на висвітлення особливостей явища булінгу в шкільному колективі, актуалізацію проблеми та формування негативного ставлення до булінгу. 2 Проектувальний Побудова орієнтовної схеми ді Метою діяльності на проектуальному етапі було розробити план заходів з протидії булінгу в учнівському середовищі. В основу цього проекту покладено «принцип міні-макса», що визначає досягнення максимального ефекту при залученні мінімуму додаткового ресурсного забезпечення. 3 Практичний Реалізація проекту. Орієнтовний перелік заходів для навчання учнів:!!!!!! - Оформити тематичний куточок - Оформити «Скриньку довіри» - 4 Заключний Порівняння реальних результатів роботи із очікуваними результатами (на основі власних спостережень, результатів спостережень ЗВР та класних керівників тих класів, які охоплені діяльністю в проекті) 5 Поширення результатів 1. Участь у конкурсі учнівських проектів «СТОП- БУЛІНГ» (2021) 2. Аналіз анонімного анкетування «Булінг в учнівському середовищі» на засіданні учнівського самоврядування. Оприлюднення результатів на сайті закладу. 3. Фото звіти на сайті закладу. Кошторис проекту: Основним видом роботи у цьому проекті є відеолекторій. Для пошуку, відбору відеоконтенту, добору додаткових текстових матеріалів потрібний доступ до Інтернету (профінансовано з бюджету школи). Для проведення занять, демонстрації відео необхідне обладнання: проектор, ноутбук (або телевізо) – є у кабінетах школи профінансовано з бюджету або куплено за позабюджетні кошти). Ймовірні додаткові витрати: Для проведення занять комбінованого типу: відеолекторій + практикум із виготовлення тематичних колажів чи оформлення групових проектів – канцтовари (папір, клей тощо) – профінансовано з бюджету школи. Очікувані результати. підвищення рівня обізнаності щодо проявів булінгу в колективі та способів запобігання цьому явищу; об’єднання зусиль членів учнівського самоврядування та педколективу школи, створення атмосфери довіри та партнерства.