Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 12 чоловік

Методична робота

Дата: 22 березня 2021 о 08:55, Оновлено 5 квітня 2021 о 18:28

1. ПРОГРАМА РОБОТИ НАД ЄДИНОЮ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЮ ТЕМОЮ: «Розвиток компетентності учасників навчального процесу в умовах реалізації основних ідей Нової української школи шляхом впровадження освітніх інновацій»

Концепція програми

Інноваційні процеси, що відбуваються в освіті як у невід’ємній частині суспільства, вимагають відповідних змін у професійній діяльності вчителя. Нові вимоги держави і суспільства щодо розвитку і самореалізації особистості учня, обумовлюють необхідність професійного вдосконалення педагога. У зв’язку з цим винятково важливого значення набуває інноваційна діяльність, що ґрунтується на основі наукового осмислення практичного педагогічного досвіду, організації цілеспрямованої педагогічної діяльності, зорієнтованої на зміну та розвиток навчально-виховного процесу з метою досягнення вищих результатів, одержання нового знання, формування якісно іншої педагогічної практики.

Вимоги, висунуті до вчителів відповідно до Закону «Про освіту», Державних стандартів освіти, зорієнтовані на  інновації в освітньому процесі на основі компетентнісно-орієнтованого підходу.

Сучасний учитель повинен уміти сам і навчити учнів творчо опановувати знання, застосовувати їх у конкретних навчальних і життєвих ситуаціях, критично осмислювати здобуту інформацію, володіти вміннями й навичками саморозвитку, самоана­лізу, самоконтролю та самооцінки.

Педагоги мають оволодіти та професійно використовувати в освітньому процесі нові підходи: компетентнісно-зорієнтований, діяльнісний;   інтегрувати ключові та предметні компетентності шляхом реалізації наскрізних ліній, вибудовувати індивідуальну траєкторію учня, підтримувати навчальний розвиток дітей, використовуючи формувальне оцінювання, мотивувати до навчання, саморозвитку, самовдосконалення. Все це потребує від педагога володіння інноваційними технологіями

Впровадження інноваційних технологій передбачає реалізацію такого комплексу педагогічних умов:

  • використання педагогічних принципів НУШ в освітній процесі закладу;
  • підвищення кваліфікації педагогів з проблем сучасних інформаційних технологій;
  • мотивування педагогів щодо використання сучасних інформаційних технологій;
  • формування єдиного інноваційного освітнього простору в закладі.

Вибір науково-методичної проблеми школи визначається потребами удосконалення освітнього процесу в епоху становлення НУШ та потребами самих педагогів, які були визначені під час анкетування, проведеного за підсумками опрацювання науково-методичної теми закладу. Підвищення особистої професійної компетентності учителі вбачають в опануванні сучасних інноваційних технологій, які  забезпечать готовність та здатність реалізувати завдання, які ставить перед школою суспільство.

Вищезазначене дає підстави актуалізувати проблему розвитку компетентності учасників навчально-виховного процесу шляхом опанування інноваційними технологіями;  визначити індивідуальні траєкторії зростання компетентностей педагогічних працівників  та учнів.

Мета програми:  формування успішного освітнього середовища закладу на основі впровадження інноваційних технологій, яка забезпечує:

  • застосування інноваційних технологій в навчально-виховному процесі;
  • створення умов для поетапного переходу до нового інноваційного рівня розвитку освіти на основі діяльнісного підходу, який забезпечать інновації,
  • формування компетентної особистості,  для якої інтеграція знань - основний шлях дослідження, генерації нових ідей, методів і технологій в різних сферах її діяльності;
  • підвищення якості освіти, створення механізму її стійкого інноваційного розвитку, варіативності та індивідуалізації навчання;
  • створення банку інформаційно-навчальних ресурсів, дидактичних і методичних матеріалів по використанню інновацій в освітньому процесі;
  • узагальнення передового педагогічного досвіду та досвіду педагогів закладу з інноваційної діяльності; стимулювання учасників освітнього процесу до самоосвіти;
  • створення власного освітнього контенту (дидактичні і методичні матеріали, відео-ролики, он-лайн сервіс, тощо)

Терміни реалізації програми: 2018-2022 р.р.

Етапи реалізації програми.

І. Діагностичний (вересень 2018 – червень 2019)

ІІ. Організаційно-виконавчий (вересень  2019 - червень 2021)

ІІІ. Контрольно-коригуючий (вересень 2021 – червень 2022)

Зміст програми:

І. Діагностичний етап (вересень 2018 – червень  2019)

Мета етапу: визначення рівня володіння сучасними інноваційними технологіями та інноваціями в освіті,  формування індивідуальної траєкторії розвитку компетентності педагогів з методичної теми, виокремлення шляхів модернізації науково-методичної роботи в умовах становлення НУШ; планування роботи по реалізації науково-методичної проблеми.

Завдання: здійснення  теоретичного обґрунтування науково-методичної проблеми; визначення основних завдань:  психологічного, організаційного, науково-методичного й матеріально-технічного забезпечення умов переходу до реалізації нової науково-методичної проблеми, планування роботи по реалізації науково-методичної проблеми.

Зміст роботи.

1.Теоретико-методологічна підготовка суб’єктів освітньої діяльності (педагогічних працівників), визначення питань для вивчення досвіду з теми " «Розвиток компетентності учасників навчального процесу в умовах реалізації основних ідей Нової української школи шляхом впровадження освітніх інновацій»

2.Визначення рівня готовності (професійного та психологічного) педагогічних працівників до реалізації ідей НУШ та освітніх інновацій.

3.Вивчення рівня освітніми інноваціями, потреби педагогів у підвищенні компетентності з теми.

4.  Вивчення науково-методичної літератури з проблеми.

5.  Ознайомлення педагогічного колективу з досягненнями психолого-педагогічної науки, існуючим ППД.

6. Складання програми дослідження визначеної проблеми, забезпечення послідовності накреслених заходів, їх взаємодія з іншими напрямами педагогічного процесу.

Форми і методи роботи.

1.Діагностування педагогічних працівників.

Відповідальний: заступник директора з навчально-виховної роботи.

2. Проведення засідання методичної ради (за підсумками обробки даних) з метою інформування педагогічного колективу про рівень готовності педагогів працювати над новою проблемою.

Відповідальний: заступник з НВР

3. Проведення засідання "круглого столу": "Основні вимоги до професійних і особистісних якостей освітян в умовах Нової української школи"

Відповідальний: заступник з НВР

4. Проведення семінарів: «Булінг. Причини, наслідки, шляхи боротьби з насильством» (семінар з елементами тренінгу); «Компетентнісний підхід як основа реформування освітнього процесу в умовах реалізації основних ідей Нової української школи» (теоретичний семінар) , «Теоретичні засади та методика організації компетентнісно орієнтованого навчання в умовах  реалізації  Концепції „Нова українська школа» (психолого-педагогічний семінар); «Інтерактивні вправи сервісу Learning apps в практиці роботи вчителя» (практичний семінар»

Відповідальний:  заступник директора з НВР

5. Організація проведення методичних консультацій з проблем надання допомоги тим педагогам, які мають низький рівень інформаційно-комунікаційної компетентності.

Відповідальні: адміністрація ЗНЗ, керівники ШМО.

6.Засідання педагогічної ради: «Самоосвіта вчителя в умовах формування НУШ: досвід проблеми та перспективи"; Педрада-атестація у формі захисту проектів  «Творчий портрет вчителя», «Розвиток здібностей і обдарувань учнів в умовах сучасного уроку. Роль ІКТ»

Відповідальний: заступник з НВР

7. Проведення  засідань методичних рад: «Завдання педагогічного колективу в роботі над єдиною науково-методичною проблемою» «Підсумки роботи колективу над науково-методичною проблемою у поточному році".

Відповідальний: заступник директора з НВР

Очікуваний результат І етапу: мотивація та теоретико-методологічна готовність педпрацівників до впровадження інновацій в освітній процес.

ІІ. Організаційно-виконавчий етап (вересень  2019 - червень 2021)

Мета етапу: організаційно-методичне забезпечення розвитку інноваційної компетентності педагогів, впровадження інновацій НУШ в освітній процес школи

Завдання:

  1. Методичне забезпечення впровадження інноваційних методик, технологій у освітній процес.

2.Вироблення методичних рекомендацій для всіх учасників освітнього процесу, спрямованих на вирішення проблеми та отримання нової якості.

3.Формування компетентності педагогів з проблеми.

4. Впровадження основних положень теорії в практику роботи.

5. Проведення моніторингу проміжних результатів.

6. Оцінка реального досвіду.

7. Участь вчителів і учнів у віртуальних професійних об’єднаннях, різноманітних ІТ проектах, педагогічних конкурсах.

Зміст роботи:

1. Спрямування всіх напрямів методичної роботи на практичне оволодіння педагогами діяльнісним підходом, інноваційними технологіями.

2. Організація системи самоосвіти педагогів:

- формування особистої педагогічної методичної теми й узгодження її з науково-методичною проблемою школи;

- вибір, аналіз нових методів роботи у відповідності до обраної теми, використання їх на практиці;

- осмислення, узагальнення своєї діяльності та порівняльний аналіз позитивних результатів з рекомендаціями.

3. Проведення показових заходів, уроків, занять педагогами.

4. Розробка рекомендацій щодо впровадження діяльнісного та компетентнісного підходу, педагогічних інновацій в практику.

5. Вивчення адміністрацією шляхів реалізації педагогами даного питання через відвідування занять, інших заходів. Надання допомоги тим працівникам, у яких є утруднення з вирішення проблеми.

6.Аналіз стану реалізації науково-методичної проблемної теми та коригування заходів.

7.Вивчення якості викладання предметів, результативності навчання, ефективності та продуктивності уроку.

8.Організація роботи щодо створення системи власних напрацювань кожним педагогом, педагогічним колективом.

Форми роботи: 

1. Проведення  засідань методичних рад: "Завдання педагогічного колективу в роботі над єдиною науково-методичною проблемою», «Підсумки роботи колективу над науково-методичною проблемою у поточному році".

Відповідальний: заступник директора з НВР

2. Проведення педагогічних рад: «Урок як засіб розвитку творчої особистості вчителя і учня та як основа формування ключових компетентностей школярів в умовах НУШ» «Атестація як фактор професійного розвитку педагога в умовах становлення НУШ», «Компетентнісний підхід до  розвитку здібностей та обдарувань учнів» (2019-2020н.р.).

«Формування  мотивації до навчання в умовах реформування національної освіти», «Атестація педагогічних працівників: зернини педагогічного досвіду» (2020-2021н.р.).

Відповідальні: адміністрація ЗНЗ

3. Педагогічні читання "Технології компетентнісної освіти - шлях до формування творчої особистості та життєвих навичок учнів".

4. Методичний практикум «Сучасний урок у контексті компетентнісного підходу»

5. Психолого-педагогічний семінари  на тему «Формування методичної системи навчання учнів на засадах компетентнісного підходу: проблеми та досягнення», «Нові підходи й методи системи оцінювання здобувачів освіти в умовах реалізації Концепції НУШ».

Відповідальний: заступник директора з НВР

6. Проведення відкритих уроків, позакласних заходів з використанням інновацій

Відповідальний: заступник директора з НВР

7. Відповідальний: заступник директора з НВР

8. Виставка науково-методичних матеріалів з проблемної теми закладу.

Відповідальний: заступник директора з НВР,

Очікуваний результат ІІ етапу: організація освітнього процесу на основі діяльнісного та компетентнісного підходів, активне впровадження сучасних інноваційних технологій, формувального оцінювання; підвищення компетентності педагогів, практичне впровадження ідей НУШ.

ІІІ етап. Контрольно-коригуючий (вересень 2021 – червень 2022)

Мета: проаналізувати результати впровадження науково-методичної теми, узагальнити досвід педагогів закладу; моніторинг та корекція науково-методичної діяльності педагогів.

Завдання:

- аналіз результатів впровадження програми,

- узагальнення передового досвіду;

- стимулювання суб’єктів освітнього процесу до самоосвіти;

- моніторинг і коригування науково-методичної діяльності.

Зміст роботи

1. Аналіз та узагальнення результатів впровадження програми «Розвиток компетентності учасників навчального процесу в умовах реалізації основних ідей Нової української школи шляхом впровадження освітніх інновацій»

2. Обмін досвідом науково-методичної роботи в рамках закладу.

3. Систематизація матеріалів роботи щодо впровадження інновацій в освітній процес закладу.

4. Проведення підсумкового моніторингу роботи педагогічного колективу над науково-методичною проблемою.

5. Виявлення проблем, пов’язаних з впровадженням програми роботи над єдиною науково-методичною темою.

6. Корекція науково-методичної діяльності педагогів.

Форми і методи роботи:

1. Розробка критеріїв визначення ефективності впровадження науково-методичної проблеми в навчально-виховний процес.

2. Моніторинг ефективності реалізації науково-методичної проблеми в освітній процес.

3. Презентація результатів роботи над науково-методичною проблемою.

4. Проведення педагогічних, методичних рад, самінарів: "Розвиток творчого потенціалу та життєвої компетентності учнів", "Творче впровадження ідей науково-методичної проблеми у практику роботи педагогічного колективу", " "Підведення підсумків упровадження інновацій в освітній процес""Інноваційна діяльність закладу в системі формування компетентної особистості", "Урок як засіб розвитку творчої особистості вчителя і учня та як основа формування ключових компетентностей школярів"

5. Педагогічний консиліум "Інноваційні технології та результати їх впровадження в освітній діяльності"

5. Ділова гра для педагогів "Використання сучасних ефективних форм, методів навчання та підтримка педагогічних пошуків, творчої ініціативи вчителів та учнів"

6. Публікація статей і методичних розробок учителів на освітніх сайтах

7. Виставка напрацювань педагогічних технологій педагогічними працівниками закладу.

8. Створення шкільних електронних банків уроків, позакласних заходів, розроблених учителями закладу, із навчальних предметів шкільного курсу

9. Створення банку навчальних презентацій із власних розробок педагогів   

10. Проведення  науково-практичної конференції "Підсумки роботи над єдиною науково-методичною проблемою школи".

Очікуваний результат IІІ етапу: формування успішного освітнього середовища, розвиток інноваційних процесів у закладі, підвищення професійної компетентності педагогів та результативності освітнього процесу в закладі.

2. Методична картка вчителя

Методична картка вчителя

Прізвище, ім’я, по батькові          

Рік народження                    

Спеціальність за дипломом          

Стаж безпосередньої педагогічної роботи     

Місце роботи                                 

Посада                                  

Державні нагороди, звання  :

Відомчі нагороди:

Форма та результати підвищення кваліфікації протягом останніх п'яти років за посвідченням :   

Результати попередньої атестації, кваліфікаційна категорія:

Методична тема: 2020-2021н.р.

Методична робота

1.Участь у конкурсах педагогічної майстерності, педагогічних виставках, творчих групах, конкурсах для вчителів («Соняшник» і т п)...

Дата

   Місце проведення

                Тема

Результат

2.Участь у вебінарах, семінарах, конференціях (окрім шкільного та районного рівнів)

Дата

   Місце проведення

                Тема

Підтверджуючий документ (посилання)

3.Участь у конференціях, семінарах, творчих групах (шкільного та районного рівнів)

Дата

   Місце проведення

                Тема

4.Виступи на РМО, педрадах, нарадах, семінарах, ШМО….

Дата

Захід, рівень

Тема

5. Відкриті уроки  

Дата

клас

               Тема

6. Відкриті заходи

Дата

клас

               Тема

7. Розробка методичних рекомендацій, уроків,дидактичного матеріалу, електронних засобів навчання

ПІБ вчителя

Назва методичного продукту

Мета

Термін

8. Публікації у фахових та періодичних виданнях, в мережі «Інтернет»:

Рік, №

Назва видання

Публікація

 Результати педагогічної діяльності

  1. Рівень НД учнів

Навчальний рік

Успішність учнів ( %)

успішність

 

Якість знань учнів ( %)

  1. Участь у олімпіадах, МАН, предметних конкурсах

Прізвище та

ім’я учня

Навч. рік

Клас

Рівень (школа, район, область)

Місце

   

Громадська робота (керівник мо, член творчої групи, журі тощо)

Яку роль виконував?

Термін

Примітка

 

Просвітницька робота. Виступи на зборах…

Дата

Місце проведення, категорія слухачів

Тема

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.